Otsi

pühapäev, 2. märts 2014

Jaanuarikuu Emade Hommik

Selle aasta esimene Emade Hommik toimus Dedi kohvikus 23. jaanuaril 2014. Peamiseks teemaks oli väikelapse külmetus- ja viirushaigused – milliseid ravimeid pakuvad apteegid ning milliseid eelistada, kuidas ise last koduste vahenditega ravida ning eelkõige, kuidas ennetada lapse haigeks jäämist. Informatsiooni-nõuandeid jagasid Mari Reiman ja Hellen Karu Apothekast. Lisaks tutvustas BeebiCentre uusi termomeetreid, mis lisaks keha temperatuurile mõõdavad pulssi ning toatemperatuuri.
Immuunsüsteem kaitseb inimese organismi pidevalt haigusttekitavate pisikute, viiruste ja bakterite eest ning süsteemi õige toimimine hoiab meid tervete ja tugevatena. Väikelaste immuunsüsteem alles areneb, seega on väga oluline selle arengut igati toetada. Koolieaks peaks olema lapse immuunsüsteem välja arenenud ning ka haigestumised üldjuhul vähenema. Mari Reimani sõnul saab igaüks oma immuunsüsteemi toimimist toetada läbi igapäevase hügieeni, kvaliteetse une ning piisavalt värskes õhus viibimise. Lisaks sellele on kõige olulisemaks inimese kaitsemehhanismide
aktiveerijaks D-vitamiin, millest on ka varasematel Emade Hommikutel räägitud. Mari soovitus on D-vitamiini kuure teha just nendel kuudel, mis sisaldavad oma nimetuses „r“ tähte, ülejäänud kuudel saavad nii lapsed kui täiskasvanud päikse käes viibides organismile vajaliku D-vitamiini koguse. Kõik Emade Hommikul osalejad said Apothekalt kingituseks vitamiin D3 tilgad ning toidulisandi probiootikumidega.
Kui aga laps on juba haigestunud, siis tuleb last ja haiguse käiku kindlasti jälgida. Samas alati ei olegi vaja tormata apteeki ning osta kokku erinevaid ravimeid, kuid kindlasti ei tohi väikelapse haigusnähte märkamata jätta ning vajadusel ka neid ravida. Keskmiselt põevad väikelapsed külmetushaigusi aastas 6 kuni 8 korda. Vähem need väikelapsed, kes toituvad veel rinnapiimast ning rohkem need, kes käivad juba lasteaias. Palavik on organismi kaitsereaktsioon ning kerge palaviku korral ei tasu seda kohe alandama hakata, kuid lapsele tuleks anda rohkelt juua ning teda pidevalt kraadida, kuna kõrge palavik seevastu vajab kindlasti alandamist. Aphotheka tutvustas neil müügil olevaid lastele mõeldud palavikualandajaid. Lisaks palavikule rääkis Mari nohust ja köhast ning tutvustas samuti Aphotekas müügil olevaid ravimeid nende raviks. Nohu korral soovitas ta kindlasti kasutada erinevaid soolalahuseid. Köha korral aga kasutada inhalaatorit ning alates 2. eluaastast looduslikke köhasiirupeid.
Nii palaviku, nohu kui köha korral soovitavad apteekrid kindlasti jälgida last ja tema käitumist ning haiguse kulgu,  vajadusel konsulteerida perearstiga ning rohtude tarvitamisel järgida alati pakendil olevat kasutusjuhendit või arsti ettekirjutust.
Terve hommikuse aja, mil Emade Hommik kestis, paitas läbi akende soe päike ning kõik lapsed olid rahulolevad ja rõõmsad ning emad said mõnusalt kuulata, küsida nõu ja niisama vestelda.


Järgmine Emade hommik toimub juba 20. veebruaril kell 10.00 Dedi kohvikus.

Kommentaare ei ole: